logo

MKS Podkarpacie Bobowa - UKS Pł. Limanowa

Dodano: 2012-10-16  |  Wyświetleń: 2394  |  Komentarzy: 3  |  Tak: 0  |  Nie: 0

13 Października na hali widowiskowo-sportowej w Bobowej odbył się mecz siatkówki o Mistrzostwo III Ligi Kobiet - Grupa Małopolska.

(trudno jest opisać taki mecz - poziom meczu bardzo słaby jak na III ligę)

Na parkiecie zmierzyły się drużyny MKS Podkarpacie Bobowa i UKS Płomień Limanowa.Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Jednak przy stanie 6 - 6 lepiej zaczęły grać zawodniczki z Limanowej  i  ich przewaga rosła z każdą akcją.

Dobre zagrywki siatkarki grającej z nr 2. K.Wyczółkowskiej i poprawna gra w polu całej drużyny sprawiły, że na tablicy był wynik 14-19 dla gości z Limanowej. Siatkarki z Bobowej popełniały bardzo proste błędy, szczególnie przy odbiorze zagrywek przeciwniczek.. Zawodniczki UKS-u Płomień L. kontrolowały grę i pierwszego seta wygrały 19-25.

Drugi set rozpoczął się od znakomitych zagrywek M. Ziomek i Bobowianki prowadziły 4-1.Jednak szybko roztrwoniły przewagę. Nie mogły sobie poradzić z dobrymi  serwisami J. Wyrwy i blokiem zawodniczek z Limanowej. Kolejny etap seta to dużo niedokładności  zawodniczek MKS-u Podkarpacie.

Jednak przy stanie 10-14:  znakomite ataki grającej z nr 10. K.Drąg  sprawiły, że był remis 14-14. Środek seta był bardzo wyrównany. To zawodniczki  UKS Płomień L. zachowały zimną krew w ważnych mementach seta i odskoczyły na prowadzenie 18-21.Przy tym wyniku ważną akcję  wygrały gospodynie z Bobowej. Ciężar gry wzięła na siebie wyżej wymienionej K.Drąg. Nasze zawodniczki wyszły na prowadzenie 22-21. Jednak przy stanie 24-24 siatkarki UKS Płomień Limanowa, zachowały więcej spokoju i wygrały seta 24-26.

Trzeci set rozpoczął się podobnie, jak dwa wcześniejsze - od wyrównanej walki na parkiecie - punkt za punkt.Coraz lepiej na boisku prezentowały się siatkarki z Bobowej.

W drużynie wyróżniały się  K.Drąg i B.Dziedzic W połowie  trzeciego seta

był wynik 14-14.Od tego momentu, to zawodniczki MKS Podkarpacie przejęły inicjatywę w meczu. Dobre zagrywki i ataki sprawiły, że to Bobowianki prowadziły w końcówce seta 23-18.

Niestety dziewczyny z Bobowej, mówiąc żargonem siatkarskim „stanęły w miejscu” i na tablicy pojawił się wynik 23-22.Wszystko wskazywało, że to goście wygrają trzeciego seta. Jednak dzięki dobrej grze B.Dziedzic - Bobowianki wygrały tego seta 25-22.

W czwartej partii meczu nasze zawodniczki przeważały w każdym elemencie gry.

Siatkarki z Limanowej za szybko uwierzyły w zwycięstwo i to  zadecydowało, że przegrały czwartego seta 25-20.

O wyniku spotkania decydował, więc tie-break. Kibice, którzy w liczbie ok.50 osób liczyli, że sprawdzi się reguła siatkarska:

„Kto nie wygrywa meczu wygrywając 2-0 w setach, ten przegrywa 3-2”.Sympatycy siatkówki wiedzą, że często tak się zdarza. Niestety nie tego dnia.

Przewaga siatkarek z Limanowej była wyraźna w całym piątym secie.

Po zmianie boisk w połowie seta był wynik 4-8 dla zespołu UKS. Zawodniczki z Limanowej nie oddały prowadzenia,do końca seta wygrywając go bardzo pewnie 10-15. Była to druga porażka z rzędu w tym sezonie zawodniczek MKS Podkarpacie Bobowa.