logo

Urszula Rojek w Filharmonii Krakowskiej

Dodano: 2013-05-29  |  Wyświetleń: 2282  |  Komentarzy: 0  |  Tak: 0  |  Nie: 0

9 maja 2013 roku  na 2 godz. zamieniłem scenę Juwenaliów Akademii Górniczo-Hutniczej na Krakowską Filharmonię, gdzie odbył się koncert charytatywny "Złota i srebrna era operetki wiedeńskiej" z udziałem bobowianki pani Urszuli Rojek, której towarzyszył kwintet muzyków krakowskiej Akademii Muzycznej w składzie: Katarzyna Jawor,Ada Kwaśniewicz,Adam Woźniak,Jagoda Pietrusiak,Alicja Oktobska.

 

 

Była to moja druga wizyta w Filharmonii Krakowskiej. Od pierwszej wizyty minęło ok. 15 lat - wówczas jako uczeń szkoły podstawowej pojechaliśmy z uczniami i nauczycielami do Filharmonii. Wyjazd zorganizował pan Andrzej Małecki - nauczyciel muzyki. Pamiętam, że większość koncertu spałem jak wiele osób na Sali.Mimo tego, że pracownicy Filharmonii na początku byli zdezorientowana, gdy przyszedłem na próbę w koszulce zespołu heavymetalowego Iron Maiden - wszystko ułożyło się bardzo dobrze. Oczywiście na koncercie była już elegancka koszula.

 

 

Koncert zorganizowany przez Fundację Uniwersytetu Jagielońskiego rozpoczął się o godz.19. Sala i akustyka w tym budynku robi naprawdę niesamowite wrażenie.

 

 

 W programie Złota i srebrna era operetki wiedeńskiej usłyszeć można było między innymi arie z operetek: Wesoła wdówka,Zemsta nietoperzaNoc w Wenecji, arię koncertową Odgłosy wiosny, znane walce i polki z operetek wiedeńskich oraz wiele utworów Johana Straussa, Roberta Stolza, Franza Lehara i Emmericha Kalmanna.Głos pani Urszuli i muzyka brzmiały fantastycznie.

 

 

W drugiej części solistka  operowa rodem z Bobowej poprosiła do tańca kilku panów z widowni, a następnie na scenie pojawił się Solista Operetki Krakowskiej - Jan Wilga,który wykonał jeden utwór w duecie z panią Urszulą Rojek.Miałem okazję być już na kilku koncertach pani Urszuli, ale ten zrobił na mnie największe wrażenie.

 

 

Dochód z koncertu przekazany został na wsparcie badań onkologicznych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Po koncercie w Filharmonii jak najszybciej udałem się na koncert zespołu Kult, który był jednym z wielu zespołów jakie grają na Krakowskich Juwenaliach AGH. Było to ciekawe doświadczenie uczestniczyć w dwóch jakże różnych koncertach.

 

 tekst: Rafał Nalepka

 

Czy podobał ci się film?

 

Udostępnij

Dodaj komentarz:

Ostatnio dodane komentarze

Jakub Gajewski - wiceprezes Wolnych Konopi

RSO | 2017-02-14

Olej RSO i maść konopna THC-V pod: bfk-expert@wp.pl...

D.Malejonek-Panny Wyklęte/Maleo ReggeaRockers

znany | 2017-02-02

kiedy pan powróci, długa ta przerwa?...

B.Kisielewicz - IBB Polonia Volleyball London

Aś | 2016-03-26

Dobry materiał...

IV Londyński Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

patriotka | 2016-03-10

Szacunek że się o tych walczących za naszą wolność pamięta.....

B.Kisielewicz - IBB Polonia Volleyball London

MM | 2016-02-11

Ładnie Pan wygląda P. Rafale....

© Copyright 2011 GryfitTv Wszelkie prawa zastrzeżone!!!.