logo

"Projekt Bezdomny" - film dokumentalny

Dodano: 2013-12-06  |  Wyświetleń: 2870  |  Komentarzy: 0  |  Tak: 5  |  Nie: 0

GRYFIT TV został partnerem filmu dokumentalnego

 

" PROJEKT BEZDOMNY"

 KRÓTKI OPIS PROJEKTU

 

Aktor Paweł Aksamit postanawia na 14 dni opuścić swoją rodzinę, zostawić dotychczasową pracę, pieniądze i zamieszkać na ulicach Warszawy. Projekt bezdomny to pierwsza próba stworzenia interaktywnego filmu dokumentalnego. Specjalnie na potrzeby projektu została stworzona strona na której codziennie zostaną umieszczone informacje o bieżącej sytuacji w jakiej znajduje się główny bohater.

Paweł będzie próbował poznać i przetrwać 14 dni na ulicy odpowiadając przy tym na wszystkie możliwe pytania dotyczące bezdomności.

Co jedzą i piją ? Gdzie śpią ? Jak dbają o swoją higienę? Jaki mają stosunek do życia? Czy żebrząc można zarobić więcej niż pracując? Paweł rozwieje wasze wątpliwości i obali wszystkie mity, na własnej skórze.

 Cały proces będzie rejestrowany przez operatorów i będą oni przez większość czasu obserwować poczynania głównego bohatera projektu. Poza tym będzie on posiadał przy sobie mini kamerę rejestrującą z ukrycia bieżące wydarzenia.

Materiał z 14 dni zostanie zmontowany jako film dokumentalny, który będzie można oglądać w kinach studyjnych na terenie Polski i wysłany będzie na festiwale oraz przeglądy.

Cały projekt traktowany jest jako eksperyment i efekt finalny nie jest z góry określony. Projekt nie posiada fabuły, a jest swobodną rejestracją bieżących wydarzeń bezdomnego i świata w jakim przyjdzie mu żyć.

Paweł założył sobie sprawdzenie wszystkich możliwych sytuacji , przed którymi zostaje postawiony na co dzień bezdomny. Cały proces będzie przyczynowo skutkowy. Jedna sytuacja powinna stanowić naturalną motywację kolejnej.

 

"Chce zwrócić uwagę na losy bezdomnych i ogromną niechęć wobec tego kim są i to w jakim są położeniu. Może poprzez to, że "normalny człowiek" z wyboru stanie się bezdomny, sprawi że przeciętny odbiorca postawi się w jego położeniu i postara zastanowić, zrozumieć to kim są i czego potrzebują ludzie z ulicy..."

 Przy projekcie organizujemy zbiórkę pieniędzy na portalu Polak Potrafi, które przeznaczymy na postprodukcję filmu , a 30% przeznaczymy na pomoc bezdomnym przypadkowym i tym , którzy wezmą udział w projekcie. 

Zależy mi na promocji wydarzenia, możliwością partnerstwa czy jakiejkolwiek formie zainteresowania się tematem. 

 Paweł Aksamit Producent PROJEKT BEZDOMNY

 

www.facebook.com/projektbezdomny www.projektbezdomny.pl

 

 

 

Czy podobał ci się film?

 

Udostępnij

Dodaj komentarz:

Ostatnio dodane komentarze

Jakub Gajewski - wiceprezes Wolnych Konopi

RSO | 2017-02-14

Olej RSO i maść konopna THC-V pod: bfk-expert@wp.pl...

D.Malejonek-Panny Wyklęte/Maleo ReggeaRockers

znany | 2017-02-02

kiedy pan powróci, długa ta przerwa?...

B.Kisielewicz - IBB Polonia Volleyball London

Aś | 2016-03-26

Dobry materiał...

IV Londyński Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

patriotka | 2016-03-10

Szacunek że się o tych walczących za naszą wolność pamięta.....

B.Kisielewicz - IBB Polonia Volleyball London

MM | 2016-02-11

Ładnie Pan wygląda P. Rafale....

© Copyright 2011 GryfitTv Wszelkie prawa zastrzeżone!!!.