logo

Strajk Polaków kontra Oddawanie Krwi...

Dodano: 2015-08-21  |  Wyświetleń: 1718  |  Komentarzy: 0  |  Tak: 6  |  Nie: 0

W programie Rafała Nalepki "Dlaczego Tak ?" - Dwie akcje jakie odbyły się w Londynie w dniu 20 sierpnia - Strajk Imigrantów oraz akcja "Nie strajkuje,tylko ratuje życie"


I - Strajk przeciwko dyskryminacji imigrantów przez rząd brytyjski,na którym pojawiło się ok.20 osób (więcej  przedstawicieli mediów z różnych zakątków świata niż demonstrujących). W materiale filmowym wywiady z uczestnikami m.in.: książe Jan Żyliński (kandydat na fotel burmistrza Londynu), Marian Łukasik (kandydował do Rady Miasta Londynu).

II- Akcja "kontra" - "Nie strajkuje tylko,ratuje życie" - czyli oddawanie krwi dla brytyjskich szpitali. To wydarzenie zostało zorganizowana przez organizacje British Poles w Londynie, dwa tygodnie przed planowanym strajkiem. Akcja,która miała odwrócić uwagę Polaków od demonstracji pod Parlamentem - cieszyła się większym zainteresowaniem.
 

tekst Rafał N.


"Pomysł strajku powstał na Facebooku. "Pokażmy Brytyjczykom, jak bardzo mylą się w swoich oskarżeniach względem imigrantów i jak bardzo nie doceniają naszego wkładu w rozwój brytyjskiej gospodarki! 20 sierpnia – zamiast do pracy – przyjdźmy wszyscy przed Parlament!" - zachęcali autorzy wydarzenia "Strajk imigrantów w UK".


Idea narodziła się w poście umieszczonym na jednym z forum internetowych przez polską emigrantkę, sfrustrowaną antyimigracyjną retoryką obowiązującą w Wielkiej Brytanii i brakiem wdzięczności wobec ich wkładu w gospodarkę.

Wsparcie dla protestów od tygodni było głównie napędzane w internecie i cieszyło się również poparciem największej polskiej gazety w Wielkiej Brytanii - tygodnika "Polish Express".

tekst źródło Facebook
 

Jakie jest twoje zdanie na temat strajku imigrantów i akcji "kontra" Nie strajkuje,tylko ratuje życie !
 Czy podobał ci się film?

 

Udostępnij

Dodaj komentarz:

Ostatnio dodane komentarze

Jakub Gajewski - wiceprezes Wolnych Konopi

RSO | 2017-02-14

Olej RSO i maść konopna THC-V pod: bfk-expert@wp.pl...

D.Malejonek-Panny Wyklęte/Maleo ReggeaRockers

znany | 2017-02-02

kiedy pan powróci, długa ta przerwa?...

B.Kisielewicz - IBB Polonia Volleyball London

Aś | 2016-03-26

Dobry materiał...

IV Londyński Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

patriotka | 2016-03-10

Szacunek że się o tych walczących za naszą wolność pamięta.....

B.Kisielewicz - IBB Polonia Volleyball London

MM | 2016-02-11

Ładnie Pan wygląda P. Rafale....

© Copyright 2011 GryfitTv Wszelkie prawa zastrzeżone!!!.